Blog

Çınar Kolejinde Mini Öğrenci Buluşması

15 Mart 2013 by in Bölgeler, Genel, Sosyal Çalışmalar

iç
 
Türkiye’de okuyan misafir öğrenciler bu sefer çınar kolejinde kendi ülkelerini tanıttılar.  22 ülkeden onlarca misafir öğrencinin katıldığı fuarda ülkelerin tanıtımı yapıldı.
Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve Beylikdüzü Çınar koleji tarafından ortaklaşa düzenlediği  fuarda Etiyopya, Ruanda, Özbekistan, Tacikistan, Bangladeş, Endonezya, Azerbaycan, Gürcistan, Kosova, Makedonya ve diğer ülkelerden misafir öğrenciler kendi ülkelerin kültürünü, tarihini, yöresel adetlerini, kendi kıyafetlerini, müzik ve yerel malzemelerle sergileyip tanıttılar.
Çınar kolejindeki öğrenci velileri başta olmak üzere ana okulu,  ilkokul ve lise öğrencilerinin de yoğun ilgisini çeken programda ziyaretçiler tek tek ülke stantlarını gezdiler.  Minik öğrenciler yurt dışından gelen misafir öğrenciler şarkı söyleyerek hoş karşıladılar. Böyle yurtdışından misafirlerle tanışmaktan memnuniyet duyduklarını anlatan öğrenciler bu anı tekrar yaşamak istediklerini de dile getirdiler.
Program hakkında bilgi veren Bâb-ı Âlem başkan yardımcısı Abdurrahman Şeker, “Çınar kolejinde yaptığımız bu program 13-15 Nisanda yapacağımız büyük öğrenci buluşmanın bir minik versiyonuydu. Bu sene UDEF çatısı altında yapacağımız 6. Uluslararası öğrenci buluşması için bir hazırlık çalışmasıdır.” Şeklinde konuştu. Abdurrahman Şeker ayrıca,  bu çalışmaya destek oldukları için Çınar kolejine ve kolejin Eğitimden sorumlu müdür yardımcısı Musab Deniz Yıldırım’a, teşekkür ettiğini söyledi.
[nggallery id=224]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org