Blog

Bâb-ı Âlem’de Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçiyor

11 Kasım 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

 
 


Bâb-ı Âlem onlarca ülkeden binlerce uluslararası öğrenci ile dirsek teması sağlamış her gün yüzlerce misafir öğrencinin ziyaret ettiği bir dernektir. Öğrenciler derneğimizi ikinci bir evi olarak benimsemekte ve hem muhabbet etmek için hem de yaşadıkları problemleri çözmek için dernek merkezimize gelmektedirler. Biz, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak derneğimize gelen öğrencileri en iyi şekilde ağırlama gayretindeyiz. Bu gayretin bir neticesi olarak ise derneğimizde her an ücretsiz çay, kahve gibi içecek servisi bulunmaktadır.
Bu ikramlara artı olarak kültürümüzün bize kazandırdığı değerleri de referans alıp Çorba Kazanı projesini başlatma ihtiyacı duyduk. Esenler Belediyesi‘nin katkılarıyla yürüttüğümz bu proje ile “Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer” mealindeki ilkemizi de misafir öğrencilerimize ulaştırmayı, onlara bu anlamda örnek bir çalışma göstermeyi amaçlamaktayız. Ayrıca Türkiye halkının misafirperverliğini misafir öğrencilerimizin zihinlerinde pekiştirmek de bu çalışlmanın amaçları arasındadır.
Bu amaçlar doğrultusunda derneğimize gelen herkese saat 13:00-15:00 arası çorba ikramı hizmetimiz başlamıştır. Sizi de hem uluslararası öğrencilerimizle muhabbete hem de sıcak çorbamızdan içmeye bekleriz.

Katkılarından dolayı Esenler Belediyesi’ne ve Belediye yetkililerine uluslararası öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org