Aile İftarlarımız Devam Ediyor

Ramazan çalışmaları kapsamında uluslararası öğrencilerimiz ile gönüllü ailelerimizin evlerine misafir oluyor, ailelerinden uzakta Ramazan ayını geçirmek zorunda kalan öğrencilerimizin aile özlemlerini bir nebze olsun azaltıyoruz. Bu Ramazan ayında da şimdiye kadar 115 öğrencimiz ile 14 gönüllümüzün evine misafir olarak iftar sevincimizi gönüllülerimiz ile beraber yaşadık.


Ramazan ayı bereketin, sabrın, sevginin ayıdır. Sevdiklerinizle biraradaysanız bu bereketin, sabrın, sevginin katlanarak arttığına şahit olursunuz. Ama sevdiklerinizden hele ki ailenizden uzakta bir Ramazan geçirmek zorundaysanız içinizde birşeylerin eksikliğini hissedersiniz hep. Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrenciler de Ramazan ayını ailelerinden binlerce kilometre uzakta yaşamak zorundalar. Biz de Bâb-ı Âlem olarak uluslararası öğrencilerimizin hem normal zamanlar da hem de yoğun olarak Ramazan ayında aile özlemlerini azaltmak, onların aile ortamında bulunmalarını sağlamak amacı ile gönüllülerimiz evlerine misafir oluyoruz.

Bu Ramazan ayında da aile iftarlarımız vesilesi ile uluslararası öğrencilerimiz ve gönüllülerimiz farklı zamanlarda iftarlarını beraber açtılar. Bu güne kadar 115 öğrencimiz ile 14 gönüllümüzün evine misafir olarak iftar sevincimizi gönüllülerimiz ile beraber yaşadık. Bizi evlerinde ağırlayarak öğrencilerimizin aile özlemine merhem olan gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir